Проєкт “МІТЄЦ. Реабілітаційний простір”- арт-терапія ветеранів АТО/ООС та колишніх в’язнів «ДНР/ЛНР»

Друзі, повідомляємо, що у листопаді 2020 року стартував проєкт ““МІТЄЦ. РЕАБІЛІТАЦІЙНИЙ ПРОСТІР” – інноваційна програма мистецько-психотерапевтичної реабілітації ветеранів АТО / ООС та колишніх в’язнів «ДНР / ЛНР». Над втіленням його у життя працюють команди двох громадських організацій – «МІТЄЦ» та «Львівський психоаналітичний інститут ментального здоров’я».

Впродовж 9 місяців (з грудня 2020 до серпня 2021 року) учасники програми візьмуть участь у 8 майстер-класах із різних видів мистецтва: графіки, живопису, фотографії, кераміки, колажу, ленд-арту, саунд-арту та перформативного танцю. Майстер-класи проводитимуть провідні українські митці: Олексій Аполлонов, Олена Придувалова, Валерій Милосердов, Сергій Якунін, Олександр Миловзоров, Катерина Свіргуненко, Богдан Мороз та ін. Виконані на майстер-класах творчі роботи учасників проєкту експонуватимуться в онлайн-галереї “МІТЄЦ”. Фінальним акордом проєкту стане створення арт-буку.

Під час майстер-класів з учасниками програми працюватимуть фахові психотерапевти, психоаналітики. А особистим досвідом виходу зі стресової ситуації з ними поділяться професійні художники – Сергій Захаров (колишній в’язень «ДНР») та Дмитро Коломойцев (ветеран АТО). Їхні художні щоденники фіксуватимуть загальний арт-терапевтичний процес, і наприкінці проєкту будуть презентовані на спільній виставці митців.

Інформацію про заплановані заходи програми ви знайдете на сайтах ГО «МІТЄЦ» (www.mitec.ua) та «Львівський психоаналітичний інститут ментального здоров’я» (https://psy.lviv.ua/), а також на сторінках організацій у соцмережах Facebook, Instagram та YouTube.

Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду.

Ветерани АТО / ООС та колишні в’язні «ДНР / ЛНР» запрошуються до участі в інноваційній програмі мистецько-психотерапевтичної реабілітації Громадські організації «МІТЄЦ» (www.mitec.ua) та «Львівський психоаналітичний інститут ментального здоров’я» (https://psy.lviv.ua/) оголошують початок формування групи учасників інноваційної програми мистецько-психотерапевтичної реабілітації “МІТЄЦ. РЕАБІЛІТАЦІЙНИЙ ПРОСТІР”. Програма реабілітації передбачає проведення серії з 8 майстер-класів із різних видів мистецтва (графіка, живопис, фотографія, кераміка, колаж, ленд-арт, саунд-арт, перформативний танець) у супроводі професійних психотерапевтів, психоаналітиків.

Учасниками програми можуть стати ветерани АТО / ООС та колишні в’язні «ДНР / ЛНР», які прагнуть набути навичок роботи у різних мистецьких техніках і власноруч виконати мистецький твір. Підтримка з боку психоаналітиків дозволить переосмислити власні переживання і почуття, знайти індивідуальні шляхи виходу зі стресової ситуації за допомогою творчості. Разом із групою у програмі братимуть участь професійні художники – Сергій Захаров (колишній в’язень «ДНР») та Дмитро Коломойцев (ветеран АТО), власний досвід котрих стане в пригоді решті учасників. Виконані під час майстер-класів твори учасників програми експонуватимуться в онлайн-галереї “МІТЄЦ”. Враження та результати роботи учасників проєкту будуть відображені в арт-буці.

Заходи програми мистецько-психотерапевтичної реабілітації відбуватимуться у м. Києві з грудня 2020 року по серпень 2021 року (9 місяців). Запрошуються учасники, котрі у час проведення проєкту перебуватимуть у м. Києві чи матимуть змогу самостійно приїздити для участі у запланованих заходах. Майстер-класи проводитимуться 2-4 рази на місяць. Кожна сесія майстер-класу разом із психологічним супроводом буде тривати від 3 до 6-7 годин. Також планується резиденція із майстер-класом з ленд-арту у Львівській області. Охочих взяти участь у програмі мистецько-психотерапевтичної реабілітації просимо заповнити анкету учасника за посиланням:
https://docs.google.com/…/1aAVlgTGHQ0VgWvugXI8w…/edit….
Надалі із відібраними учасниками проводитимуться первинні психотерапевтичні інтерв`ю, після яких сформується остаточний склад групи.

Анкети приймаються до 18 грудня 2020 року. У випадку виникнення труднощів із заповненням анкети можете звернутися за телефоном: + 380 63 249 85 07