НЕБО. ПРОЄКТ ОЛЕНИ БОЙКО

Перебіг проєкту «МІТЄЦ. Реабілітаційний простір». Фотопроєкт Олени Бойко. створений за підсумками майстер-класу Валерія Милосердова (Київ). За підтримки  «Українського культурного фонду» 2021 рік.

Вкажіть будь ласка період створення серії світлин з небом?

Свій фотоальбом «Небо», я створила для нашого проєкту, після майстер-класів Валерія Мілосердова. Для цього зібрала фото з 2016 року по теперішній час.

В вашій практиці простежується фіксування моментів життя. Що саме вас наштовхнуло на документацію споглядання?

За небом я спостерігаю з дитинства, бо це для мене політ, простір, подих, свобода, мрія! А ще небо посилає нам знаки, які інколи вдається зафіксувати. Це важливі для мене світлини. Два голуби з’явилися на небі, коли я їхала до свого чоловіка на Донбас (на жаль, це була наша остання зустріч), один з голубів дуже швидко зникав, наче танув, а я відганяла від себе думки, не вірила, заспокоювала себе, але… Дівчина і птахи виникли в небі, коли народжувався мій онук (пологи були дуже важкими, тому я і благала НЕБО про допомогу). І знов знак, що все буде добре.

Багато художників надихаються небом, його властивостями кольору та світла, й по-різному використовують у своїх роботах. На вашу думку, це може мати терапевтичний ефект як для автора так й для глядача, який знайомиться з цими роботами?

Так я дуже часто дивлюся в небо, молюся, розмовляю з ним і з тими, хто зараз на ньому. Дійсно таке споглядання тебе заспокоює, збирає в купу твої думки, надихає, спонукає до дії.

А ще мені б хотілось, щоб люди частіше дивились на НЕБО, відриваючись від матеріального, від повсякденного, від побутового. Більше мріяли і творили, бачили красу нашого світу, раділи як маленькі діти, тому що вони живуть і можуть все це бачити і не тільки бачити, а ще можуть зробити цей світ красивішим, добрішим, світлішим!

Тому і з дітками в садочку, під час прогулянки ми часто спостерігаємо за небом, за хмаринками, мріємо, відгадуємо на що вони схожі, а потім малюємо їх. Таке спостереження розвиває дитячу уяву й творчість, дає політ і простір для маленької особистості, а, можливо, для майбутнього митця!

Лише одна робота з серії містить ваше зображення. Це має певне значення?

Тому що я і є та маленька дитина, яка відчинила вікно і вдивляється в безмежне, безкінечне небо, чекаючи відповіді на свої питання, або хоч на якийсь знак!

Опис проєкту: 

АРТ-ТЕРАПІЯ ВЕТЕРАНІВ АТО / ООС ТА КОЛИШНІХ В’ЯЗНІВ «ДНР / ЛНР»

«МІТЄЦ. РЕАБІЛІТАЦІЙНИЙ ПРОСТІР” — інноваційна програма мистецько-психотерапевтичної реабілітації ветеранів АТО / ООС та колишніх в’язнів «ДНР / ЛНР». Над втіленням його у життя працюють команди двох громадських організацій — «МІТЄЦ» та «Львівський психоаналітичний інститут ментального здоров’я».

Впродовж 9 місяців учасники програми беруть участь у 8 майстер-класах із різних видів мистецтва: графіки, живопису, фотографії, кераміки, колажу, ленд-арту, саунд-арту та перформативного танцю. Майстер-класи проводять провідні українські митці: Олексій Аполлонов, Олена Придувалова, Валерій Милосердов, Сергій Якунін, Олександр Миловзоров, Катерина Свіргуненко, Альона Мамай, Богдан Мороз та ін. Фінальним акордом проєкту стане створення арт-буку та розробка методики психотерапевтами.

Під час майстер-класів з учасниками програми працюють фахові психотерапевти, психоаналітики. А професійні художники — Сергій Захаров (колишній в’язень «ДНР») та Дмитро Коломойцев (ветеран АТО). Ведуть художні щоденники та фіксують арт-терапевтичний процес..

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *